КВУ попереджає, що «виборчий туризм» відтепер законний

КВУ попереджає, що «виборчий туризм» відтепер законний
208395 ПЕРЕГЛЯДІВ

Комітет виборців України стверджує, що на місцевих виборах буде використання технології «виборчого туризму». Також у КВУ звернули увагу на помилку в законі, згідно з якою агітаторам заборонено роздавати виборцям будь-що, що коштує дорожче, ніж 1 гривня
За даними Комітету виборців України, новий Виборчий кодекс зробив можливою та законною одну із найбрудніших виборчих технологій, що в народі має назву «виборчий туризм». Раніше законодавством передбачалося, що при зміні виборчої адреси необхідно надати вмотивовані підстави для виконання цієї дії, наприклад, зміна місця реєстрації або відрядження. Згідно з новою редакцією закону, для зміни адреси голосування достатньо письмової заяви та бажання громадянина.
Аналітик КВУ Денис Рибачок звертає увагу, що вже зараз на певних округах Одещини відбуваються «масові переїзди» виборців. Проте із чим не можна нічого вдіяти, адже наразі це не є порушенням законодавства.
Також аналітик зазначив, що народні депутати під час написання нової версії Виборчого кодексу допустилися помилки, згідно з якою відтепер агітаторам дозволяється роздавати агітаційну продукцію вартістю до 6% від неоподатковуваного мінімального доходу громадян, що становить 1 гривню 2 копійки. Аналітик зазначає, що народні депутати, найімовірніше, мали на увазі мінімальну заробітну плату, проте, якщо не виправити цю помилку, у ході кампанії можуть виникнути серйозні негаразди.
Рибачок додав, що основними порушеннями на виборах вже стали прямий та непрямий підкуп виборців, дочасна агітація та використання адміністративного ресурсу.

Теги: Інформаційне агентство, новини України, новини України і світу,ЦВК,місцеві вибори,порушення
Автор: News Ukraine
Мої відео