Нардеп від Слуги народу Олександр Трухін черговий раз не з‘являється на засідання ВАКС. За що судять?

Нардеп від Слуги народу Олександр Трухін черговий раз не з‘являється на засідання ВАКС. За що судять?
348439 ПЕРЕГЛЯДІВ

23 серпня 2021 року під Києвом сталася дорожньо транспортна пригода, в якій постраждало шестеро людей. Тоді ж з‘явилась інформація, що за кермом автомобіля Audi A8, який скоїв ДТП, нібито знаходився депутат від партії «Слуга народу» Олександр Трухін. Також припускалося, що нардеп перебував у стані алкогольного сп‘яніння та намагався уникнути відповідальності.

Інформація про аварію непомітно почала зникати з деяких ЗМІ, а поліція так і не підтвердила чи не спростувала, що Олександр Трухін був п‘яним за кермом.

Депутат спочатку відмовлявся спілкуватись з журналістами, а його колеги по фракції оминали цю тему. Пізніше все ж таки Трухін підтвердив свою участь у дорожньо транспортній пригоді, проте інші деталі говорити відмовився, мовляв, слідчі заборонили.

1 лютого 2022 року видання «Українська правда» поширило розслідування з ДТП, в якому брав учать Олександр Трухін.

На відео можна побачити докази того, що нардеп намагався уникнути відповідальності, він звертався до поліцейського зі словами «давай я тихенько в ліс піду» та пропонував йому хабар у вигляді «150 тисяч». Трухін також обіцяв «домовитись» з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським.

«Ми чекали на офіційні та переконливі результати розслідування ДТП, на місці якого бачили Олександра Трухіна. Але кадри з натільних поліцейських камер говорять більше, ніж він може сказати на своє виправдання», — сказав голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

2 лютого 2022 року ОГПУ відкрив кримінальну справу за ч. 1 ст. 369 КК України, через те, що Трухін пропонував хабар співробітнику поліції.

Тоді досудове розслідування доручили виконувати детективам Національного антикорупційного бюро України.

«Без жодних зволікань дала доручення зареєструвати кримінальне провадження. На жаль, мова вже йде не тільки про участь в ДТП. Абсолютно очевидно, що питань для вивчення набагато більше. Підслідність визначаю за НАБУ», — відреагувала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова на ситуацію з депутатом.

У серпні 2022 року відбулось засідання у Дарницькому районному суді Києва. За рішенням суду було оштрафовано на 850 гривень помічника депутата Полтавської обласної ради Віктора Склему, який взяв на себе провину через аварію, в якій постраждало шестеро людей. Віктор був в одному автомобілі з нардепом, ба більше, він заявив, що був водієм авто в момент ДТП.

Справа розглядалась без присутності Склеми, а штраф виписали спираючись лише на надані поліцією матеріали.

Вердикт суду ніхто не оскаржив.

4 січня цього року Олександр Трухін не з‘являється на засідання до суду, через хворобу. Захист Трухіна повідомив, що депутат захворів на коронавірус, про що свідчить лікарняний лист, тому засідання перенесли.

20 січня 2023 року Олександр Трухін знову пропускає засідання ВАКС. Цього разу захист депутата повідомив, що Трухін нібито знаходиться у службовому відрядженні. За проханням адвоката, не озвучується куди саме поїхав нардеп, оскільки відрядження стосується зміцнення обороноздатності країни.

Це відрядження Олександра Трухіна повинно закінчитись 12 лютого. Проте розпорядження спікера парламенту Руслана Стефанчука адвокат не надав.

Натомість захист Трухіна додав, що в Олександра за планом нове відрядження, вже 14 лютого, яке відбудеться в Одесі.

Наприклад, прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури Денис Демків не вбачає проблеми в тому, що депутат пропускає засідання в суді.

«Враховуючи, що у нас війна і, як слушно зауважили судді щодо останніх скандалів із виїздами чиновників за кордон, то я впевнений, що підстави у Трухіна були вагомі і тому я не думаю, що тут є якась проблема», — сказав прокурор САП.

Нагадаємо, що раніше Олександр Трухін був помічений на фото з місця передачі Україні тіл загиблих військовослужбовців. Потім депутат займався розвантаженням гуманітарки у Херсоні. У квітні 2022 року нардеп заснував свій благодійний фонд. А тепер закордонними відрядженнями пропускає засідання в суді.

Теги: Корупція, НАБУ, САП, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національне антикорупційне бюро,ВАКС, вищий антикорупційний суд, Слуга народу, Александр Трухин
Мої відео